www.hermetikkombi.net
  DİĞER WEB SİTELERİMİZ
  hermetikbaca.com | hermetikkombi.net | kombibacasi.net
 
  KOMBİDE ENERJİ VERİMLİLİĞİ NASIL OLUR ?
 
 

KOMBİ ve DOĞALGAZLA İLGİLİ BİLMENİZ GEREKENLER

   
 

Doğalgaz Hesaplı Enerji

 

Kaç Adet Kombi Çeşidi Vardır ?

 

Kombi Çalışma Prensibi (kombiler nasıl çalışır)

 

Kaskad Sistem Nedir ?

 

Kombi ve Tesisatın Bakımı Nasıl Yapılır

 

Kombide Enerji Verimliliği Nedir ?

 

Neden Yoğuşmali Kombi Seçmeliyim

 

Yoğuşmalı Kombi Nedir ?

 

Kombi Sürekli Açık Kalsa Ne Olur ?

 

Kombi Seçiminde Dikkat Edilecekler

 

Doğalgaz Faturanız Yüksekmi Geliyor ?

 

Hermetik Kombi Özellikleri ve Şeması

 

   Enerjiden en doğru verimi almak, ekonomik ve fiziki dengeleri bozmadan mümkündür. Bunu sağlamanın en iyi yoluda, cihazınızın yakıt sırasında oluşturabileceği enerji kayıplarını minimize etmek, yine teknolojininde sürekli gelişmesiyle birlikte, sistemi yenileyerek, verimi arttırmak ve tüketim gücünü düşürmekten geçmektedir.

Enerji tasarrufu bireysel olarak iki şekilde sağlanabilir; öncelikle teknolojininde yardımıyla en yeni sistem enerji aletlerini kullanarak, enerjiyi daha verimli ve daha az güçle kullanabiliriz. diğer bir yol ise; hayatımızı idame ettirmek için kullandığımız eşyalarımızı, miadı dolmadan değiştirmeyip, talep oranını azaltarak, enerji israfından kurtulmuş oluruz.

DÜNYAMIZIN ENERJİ VERİLİLİĞİNE İHTİYAÇ DUYMASININ NEDENİ NEDİR ?

    Enerji üretim ve tüketimi, dünyamızın özellikle teknolojik ve sanayi sektörlerinde gelişmesiyle doğru orantılı olarak artmaktadır. Enerji Tüketimi, Yine bu teknolojik yeniliklerin etkisiylede modern hayatın vazgeçilmez bir parçası haline gelmiştir.

    Enerji üretim/ tüketiminin günümüzde yaşam standartlarımızı belirlediğini düşünürsek, fosil yakıtlarının yaşam standartlarımızı olumsuz yönde etkilediğini ve çevremize olan olumsuz etkilerini gözardı edemeyiz. Bu modern enerji anlayışını benimsemediğimiz sürece, çevremiz fiziki ve manevi çöküntüler içerisine girecek ve dünyamızın yaşanabilir alanlarıda bu doğrultuda daralacaktır.

GÜNÜMÜZDA ENERJİ TÜKETİMİ

     Günümüzde gelişmekte ve büyümekte olan yurdumuz, sanayinin, elektroniğin ve nüfusunda artmasıyla yükselen yaşam standartları sayesinde, enerji tüketim hızı her geçen gün artmaktadır. Enerji üretimi konusunda %90 lara varan dışa bağımlılık gösteren ülkemizin, öncelikle alternatif enerji kaynaklarıyla dışa bağlılığı ve fosil yakıtlara olan talebi düşürmesi gerekmektedir. Bunun içince öncelikle enerjinin verimli kullanılmasını halka duyurmak ve halkı bu konuda bilinçlendirmek gerekmektedir.

Enerji tüketimlerinde öncelikli hedef, az enerji üretimiyle çok verim almaktır. Bu verimi almanın en iyi yoluda enerji yoğunluğunu düşürebilmekten geçmektedir.

Enerji verimliliği ve tasarrufu konusunda bazı yasal işlemlerde yapılmaktadır, 02.05.2007 tarihinde resmi gazetede açıklanan 5627 sayılı enerji verimliliği kanunu ile birlikte şu önlemler alınmaktadır.

 • Binalara ait yıllık tüketilen enerji miktarları belirlenecek.

 • Binalara ait enerji tesisatları düzenli olarak kontrol altında bulundurulacak.

 • Bina başına bir enerji pasaportu çıkarılacak

 • Binalardaki enerji akışını belirleyebilmek için enerji takip sistemleri kurulacak

 • Yasa Nezdindeki Endüstriyel kurum ve kuruluşların, işletmelerin bünyelerinde, enerji yönetiminde sorumlu enerji yöneticileri bulundurulacak.

BİNALARDA, ISITMA ve SOĞUTMA SİSTEMLERİNDE ENERJİ TASARRUFU

 1. -Duvarını zile radyatörünüz arasına yalıtım levhası koyun, herhangi bir straforu aluminyum kaplama yaparak sizde yalıtım levhası oluşturabilirsiniz.

 2. -Termostatik radyatör vanaları size yılda, %15 veya %20 gibi kaydadeğer bir enerji tasarrufu sağlamaktadır.

 3. -Radyatörünüzün ön tarafına perde veya mobilya getirmeyin

 4. -Kış mevsiminde evinizin kuzeye bakan cephesindeki perde veya balkon kapılarınızın perdelerini mümkün olduğunca kapalı tutun

 5. -Sıcak su borularınızın yalıtımını mutlaka yaptırın.

 6. -Kombinizi veya kat kaloriferinizi, yoğuşmalı veya son teknoloji sistemlerden seçin.
  -Ortamın ısısı arttığında kapı veya pencere açmak yerine, vanayı kısarak ısını düşmesini sağlayın.

 7. -oturma odaları için 19 veya 20 derece, yatak odaları için 16 veya 17 derece sıcaklıkları tercih ediniz.

 8. -özellikle balkon kapılarında ve pencelerde ısı yalıtım bantları kullanarak enerji tasarrufu yapın.

 9. -12mm çift cam kullanarak pencerenizdeki ısıs kaybını %50 azaltabilirsiniz.

 

Fabrika: Hurdacılar sitesi Yakacık Köyü 2. Cad. 19. Sk No:18 Yenimahalle/ANKARA

Tel: +90 312 396 77 57 | +90 312 396 77 87 | +90 312 310 19 74 | +90 312 310 80 73

 

Paslanmaz Çelik Baca Nedir ?   Paslanmaz Çelik Baca Kullanım alanları   Paslanmaz Çelik Baca Sistemleri   Hermetik Baca   Paslanmaz çelik baca montajı BACA  çelik sistemler hermetik baca hermetik çelik baca hermatik paslanmaz baca paslanmaz baca hermatik yoğuşmalı kombi yoğuşmasız kombi ısıtma sistemleri baca sistemleri Hermetik Kombi Bacası yoğuşmalı kombi bacası mangal aksesuarları Soba aksesuarları Bireysel ısıtma sistemleri hermetik yoğuşmalı bacalar Kombi Sürekli Açık Kalsa Ne Olur ? Hermetik Kombi Özellikleri ve Şeması yoğuşmalı kombiler konvansiyonel (klasik) kombiler kombi seçiminde dikkat edilmesi gerekenler kombi alırken nelere dikkat etmeliyimKaskad Sistem Nedir? Kombi ve Tesisatın Bakımı Nasıl Yapılır bacalı ve hermetik kombi arasındaki farklar hermetik kombinin dezavantajları Kombi Sürekli Açık Kalsa Ne Olur ? Hermetik Kombi Özellikleri ve Şeması