www.hermetikkombi.net
  DİĞER WEB SİTELERİMİZ
  hermetikbaca.com | hermetikkombi.net | kombibacasi.net
 
  KOMBİ SÜREKLİ AÇIK KALABİLİRMİ ?
 
 

KOMBİ ve DOĞALGAZLA İLGİLİ BİLMENİZ GEREKENLER

   
 

Doğalgaz Hesaplı Enerji

 

Kaç Adet Kombi Çeşidi Vardır ?

 

Kombi Çalışma Prensibi (kombiler nasıl çalışır)

 

Kaskad Sistem Nedir ?

 

Kombi ve Tesisatın Bakımı Nasıl Yapılır

 

Kombide Enerji Verimliliği Nedir ?

 

Neden Yoğuşmali Kombi Seçmeliyim

 

Yoğuşmalı Kombi Nedir ?

 

Kombi Sürekli Açık Kalsa Ne Olur ?

 

Kombi Seçiminde Dikkat Edilecekler

 

Doğalgaz Faturanız Yüksekmi Geliyor ?

 

Hermetik Kombi Özellikleri ve Şeması

 

   Kombi ile ısıtma sistemine bir formül çıkarılacak olursa, kombi+ tesisat+ yalıtım + yan üst alt dareler =yakıt miktarı diyebiliriz. Bu formülden ilk çıkarılacak sonuçlardan biriside kombiyi kapattığınızda bulunduğunuz ortam geç soğuyorsa, açtığınız zaman daha az yakıt harcayacaktır. Bundan çıkarılacak sonuç ise kombinizi bulunduğunuz ortama göre çalıştırın. şayet binanızda yalıtım esnekliği varsa, komşularınızda kombiyi sürekli yüksek oranda yakıyorlarsa, sizin kombiyi günün belirli bir zamanı (örneğin gece) açmanız dahi ısınmanıza yetecektir.

KOMBİNİN KULLANIM ŞEKLİ

  • Öncelikle şart olması gereken, mutlaka bir oda termostatı alın, siz odanın sıcaklığını ayarlamak için kombiyi aç/kapa yapacağınıza bırakın oda termostatı bu işi daha ekonomik olarak yapsın.

  • Özellikle kış aylarında odanın belli bir ısıda kalması, siz eve geldiğinizde ve kombinin ayarını yükselttiğinizde size daha az yakıt ve elektrik tasarrufu sağklayacaktır.

  • iklimin sertlik derecesine görede kombi kullanımı mutlaka değişmektedir, çok sert geçen kış aylarında gündüz kombi kapatıp gece yakmak evinizin çok geç ısınmasına ve daha fazla yakıt harcamanıza yol açacaktır.

  • Evinizde mutlaka en az 4 adet petek açık olmalıdır, Bunlardan önceliklisi mutfak, daha sonra oturma odanız, koridor ve banyo olmalıdır.

 

 

Fabrika: Hurdacılar sitesi Yakacık Köyü 2. Cad. 19. Sk No:18 Yenimahalle/ANKARA

Tel: +90 312 396 77 57 | +90 312 396 77 87 | +90 312 310 19 74 | +90 312 310 80 73

 

Paslanmaz Çelik Baca Nedir ?   Paslanmaz Çelik Baca Kullanım alanları   Paslanmaz Çelik Baca Sistemleri   Hermetik Baca   Paslanmaz çelik baca montajı BACA  çelik sistemler hermetik baca hermetik çelik baca hermatik paslanmaz baca paslanmaz baca hermatik yoğuşmalı kombi yoğuşmasız kombi ısıtma sistemleri baca sistemleri Hermetik Kombi Bacası yoğuşmalı kombi bacası mangal aksesuarları Soba aksesuarları Bireysel ısıtma sistemleri hermetik yoğuşmalı bacalar Kombi Sürekli Açık Kalsa Ne Olur ? Hermetik Kombi Özellikleri ve Şeması yoğuşmalı kombiler konvansiyonel (klasik) kombiler kombi seçiminde dikkat edilmesi gerekenler kombi alırken nelere dikkat etmeliyimKaskad Sistem Nedir? Kombi ve Tesisatın Bakımı Nasıl Yapılır bacalı ve hermetik kombi arasındaki farklar hermetik kombinin dezavantajları Kombi Sürekli Açık Kalsa Ne Olur ? Hermetik Kombi Özellikleri ve Şeması