www.hermetikkombi.net
  DİĞER WEB SİTELERİMİZ
  hermetikbaca.com | hermetikkombi.net | kombibacasi.net
 
  KOMBİ SEÇİMİNDE DİKKAT EDİLEBİLECEKLER
 
 

KOMBİ ve DOĞALGAZLA İLGİLİ BİLMENİZ GEREKENLER

   
 

Doğalgaz Hesaplı Enerji

 

Kaç Adet Kombi Çeşidi Vardır ?

 

Kombi Çalışma Prensibi (kombiler nasıl çalışır)

 

Kaskad Sistem Nedir ?

 

Kombi ve Tesisatın Bakımı Nasıl Yapılır

 

Kombide Enerji Verimliliği Nedir ?

 

Neden Yoğuşmali Kombi Seçmeliyim

 

Yoğuşmalı Kombi Nedir ?

 

Kombi Sürekli Açık Kalsa Ne Olur ?

 

Kombi Seçiminde Dikkat Edilecekler

 

Doğalgaz Faturanız Yüksekmi Geliyor ?

 

Hermetik Kombi Özellikleri ve Şeması

 

   Enerji verimliliği, daha sağlıklı ısınma ve ekonomi için, doğru kombiyi seçmeniz gerekir

  1. Dairenizin apartmandaki ve dış cephedeki konumu nedir, daireniz orta katta ise alt ve üst katlara göre daha az ısı kaybı oluşacaktır, yine dairenizin üst ve / veya alt katlar boş ise yine ısı kaybını gereğinden fazla olacaktır.

  2. Daireniz cephe olarak hangi yöne bakıyor ? kuzey yöne bakan daire cepheleri ile güneşi sürekli alabilen daireler ısınma açısından farklı değerlere sahiptirler.

  3. Dairenizde kaç adet kapı ve pencereniz mevcut ? bunların boyutları nedir ? ısı yalıtımları yapılmışmı ? (ısı yalıtımlı kapı/pencere bantları gibi...) Evnizdeki cam sayısı bunların niteliği , çift cam, pimapen, ahşap cam, tek cam, film cam, gibi çeşitlerin ısı kayıpları ve yalıtım özellikleri farklı şekillerde olmaktadır.

  4. Daireniz kaç metrekare ? oda sayılarınızın dağılımı nasıl, stüdyo tipi bir daire ile normal bir (3+1) daire arasındaki ısınma ihtiyaçları farklı farklı olmaktadır.

  5. Isıtma ekipmanlarınız ve radyatörleriniz Uygun ve sağlıklı bir şekilde monte edilmiş durumdalarmı ? Tesisatınızın yaşı, vanalarınızın durumuda KOMBİ seçiminde önemlib ir faktördür.

  6. Bulunduğunuz bölgenin iklimide kombi seçiminizde önemli bir faktördür.

  7. Dairenizdeki ısı yalıtım durumu nedir, ısı yalıtımı yapılmayan daire ile ısı yalıtımlı daireler arasındaki enerji kullanımı büyük ölçüde fark etmektedir.

Bu niteliklere göre kombinizi kendinizde seçebilirsiniz. Unutmayınki doğru şekilde alınmamış kombi, ekonomik ve sağlık açısından ciddi zararlar doğurabilir.

 

 

Fabrika: Hurdacılar sitesi Yakacık Köyü 2. Cad. 19. Sk No:18 Yenimahalle/ANKARA

Tel: +90 312 396 77 57 | +90 312 396 77 87 | +90 312 310 19 74 | +90 312 310 80 73

 

Paslanmaz Çelik Baca Nedir ?   Paslanmaz Çelik Baca Kullanım alanları   Paslanmaz Çelik Baca Sistemleri   Hermetik Baca   Paslanmaz çelik baca montajı BACA  çelik sistemler hermetik baca hermetik çelik baca hermatik paslanmaz baca paslanmaz baca hermatik yoğuşmalı kombi yoğuşmasız kombi ısıtma sistemleri baca sistemleri Hermetik Kombi Bacası yoğuşmalı kombi bacası mangal aksesuarları Soba aksesuarları Bireysel ısıtma sistemleri hermetik yoğuşmalı bacalar Kombi Sürekli Açık Kalsa Ne Olur ? Hermetik Kombi Özellikleri ve Şeması yoğuşmalı kombiler konvansiyonel (klasik) kombiler kombi seçiminde dikkat edilmesi gerekenler kombi alırken nelere dikkat etmeliyimKaskad Sistem Nedir? Kombi ve Tesisatın Bakımı Nasıl Yapılır bacalı ve hermetik kombi arasındaki farklar hermetik kombinin dezavantajları Kombi Sürekli Açık Kalsa Ne Olur ? Hermetik Kombi Özellikleri ve Şeması