www.hermetikkombi.net
  DİĞER WEB SİTELERİMİZ
  hermetikbaca.com | hermetikkombi.net | kombibacasi.net
 

DOĞALGAZ HESAPLI ENERJİ

 
 

KOMBİ ve DOĞALGAZLA İLGİLİ BİLMENİZ GEREKENLER

   
 

Doğalgaz Hesaplı Enerji

 

Kaç Adet Kombi Çeşidi Vardır ?

 

Kombi Çalışma Prensibi (kombiler nasıl çalışır)

 

Kaskad Sistem Nedir ?

 

Kombi ve Tesisatın Bakımı Nasıl Yapılır

 

Kombide Enerji Verimliliği Nedir ?

 

Neden Yoğuşmali Kombi Seçmeliyim

 

Yoğuşmalı Kombi Nedir ?

 

Kombi Sürekli Açık Kalsa Ne Olur ?

 

Kombi Seçiminde Dikkat Edilecekler

 

Doğalgaz Faturanız Yüksekmi Geliyor ?

 

Hermetik Kombi Özellikleri ve Şeması

 

 

   Bilindiği üzere doğalgaz; renksiz ve kokusuz bir gazdır, yinede doğalgaz kombimize ulaşmadan önce, çok hafifte olsa kokusunun algılanması adına, sarmısak kokusu gibi çok hafif bir koku ile karıştırılmaktadır. Doğalgaz Kömür, Mazot gibi yakıtlara göre, yanma sonucunda atmosfere çok daha az zarar vererek doğa dostu bir yakıt olarakta bilinmektedir. Dünyada enerji üretim/tüketiminin %24 kadarı doğalgaz ile karşılanmaktadır, ülkemiz henüz bu payın çok küçük bir dilimini (%0.5) kadarını alsada kullanımı yaygınlaşmaktadır.

    Ülkemiz doğalgaz ile 1970 li yılların başlarında tanıştı, önce kırklarelinde bulunan doğalgaz yine o bölgedeki bir çimento fabrikasında kullanıldı. Mardin ilimizde bir doğalgaz kaynağı daha bulundu ama kaynakların yeterli olmaması nedeniyle ülke geneline kullanımı verilemedi. Şehir şebekelerinde kullanılan doğalgaz, öncelikle ankarada kullanılmaya başlandı, istanbul 1992 li yıllarda ilk kez doğalgazla tanıştı.

DOĞALGAZ DOĞA DOSTU ENERJİ

  Doğalgazda aynen petrolde olduğu gibi fosil yakıtıdır Fakat köür ve mazotta olduğu gibi atık yakıt bırakmaz ve bünyesindeki hidrojenin azlığından dolayı atmosfere zararı çok azdır. Kömür ve mazotun yanmasından sonra ortaya çıkan kükürtdioksit ve karbondioksit gazları doğalgazda bulunmadığı içinde atmosfere zararı kömür ve mazota oranla yok denecek kadar azdır.

DOĞALGAZ UCUZ ENERJİ KAYNAĞI

   Doğalgaz çevreye verdiği zararın çok az olmasının yanında, işleme ve kullanımdaki kolaylığıyla ekonomik bir yakıt türüdür. Doğalgazı Tüketici genelde soğuk havalardaki pahalılığından yakınsada kömür veya diğer yakıtlara bakıldığında daha hesaplıdır, çünki doğalgaz tüm yıl boyunca enerji ihtiyacını karşılamaktadır,

DOĞALGAZIN FARKI

    Bir enerji kaynağı olarak DOĞALGAZ, yaşam standartlarını arttırmakla kalmayıp, Kömüre olan ihtiyacı büyük miktarda azaltarak, şehrin havasının büyük ölçüde temiz kalmasını sağladı, bu da solunan havanı çeşitli hastalıklar taşıması riskinide büyük oranda minimize ederek, sağlık açısından da kaliteli bir yaşam sürmemize olanak sağlamış oldu.

 

Fabrika: Hurdacılar sitesi Yakacık Köyü 2. Cad. 19. Sk No:18 Yenimahalle/ANKARA

Tel: +90 312 396 77 57 | +90 312 396 77 87 | +90 312 310 19 74 | +90 312 310 80 73

 

Paslanmaz Çelik Baca Nedir ?   Paslanmaz Çelik Baca Kullanım alanları   Paslanmaz Çelik Baca Sistemleri   Hermetik Baca   Paslanmaz çelik baca montajı BACA  çelik sistemler hermetik baca hermetik çelik baca hermatik paslanmaz baca paslanmaz baca hermatik yoğuşmalı kombi yoğuşmasız kombi ısıtma sistemleri baca sistemleri Hermetik Kombi Bacası yoğuşmalı kombi bacası mangal aksesuarları Soba aksesuarları Bireysel ısıtma sistemleri hermetik yoğuşmalı bacalar Kombi Sürekli Açık Kalsa Ne Olur ? Hermetik Kombi Özellikleri ve Şeması yoğuşmalı kombiler konvansiyonel (klasik) kombiler kombi seçiminde dikkat edilmesi gerekenler kombi alırken nelere dikkat etmeliyimKaskad Sistem Nedir? Kombi ve Tesisatın Bakımı Nasıl Yapılır bacalı ve hermetik kombi arasındaki farklar hermetik kombinin dezavantajları Kombi Sürekli Açık Kalsa Ne Olur ? Hermetik Kombi Özellikleri ve Şeması